Przemyśl: Materiały bioaktywne w stomatologii

Wczytuję mapę...

Data/Czas
17/03/2017
16:00 - 19:00

Lokalizacja
Przemyśl, Sala konferencyjna PCEN „Belferek”MIP Pharma Polska Sp. z o. o. zaprasza na kurs medyczny pt.:

„Materiały bioaktywne w stomatologii”,

podczas którego wykład wygłosi dr n. med. Marta Maciak
(Alfa-Dental Centrum Stomatologii Estetycznej w Krakowie)
W ostatnich latach obserwujemy burzliwy rozwój materiałów stomatologicznych. Jednak wciąż pozostają one materia­łami pasywnymi, uzupełniającymi jedynie brakujące fragmenty zęba. Materiał bioaktywny powinien dostarczać jony do tkanek zęba i stymulować mineralizację, poprzez zamianę fosforanu wapnia w apatyt. Proces ten zapobiega powstawaniu mikroprzecieku, który doprowadza do utraty wypełnień. Dotychczas za bioaktywne uważano tylko MTA i Biodentine, ale ich zastosowanie jest bardzo ograniczone. Za przełom w stomatologii można uznać pojawienie się zupełnie nowej grupy materiałów bioaktywnych – materiałów wypełnieniowych dostępnych już na naszym rynku. 
Informacje i zapisy
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w terminie do dnia 14.03.2017 r. poprzez stronę internetową: mip-konferencje.com.pl lub u naszych Przedstawicieli w dni robocze w godzinach 8:00‑16:00. W potwierdzeniu prosimy podać imię, nazwisko, numer prawa wykonywania zawodu oraz wybraną miejscowość.
Szczegółowe informacje u opiekuna spotkania:
Bartłomiej Bek, tel.: +48 600 333 019, e-mail: bartlomiej.bek@mip-pharma.pl
UDZIAŁ W KURSACH JEST BEZPŁATNY
Organizatorzy przewidują przyznanie uczestnikom spotkania 3 punktów edukacyjnych
(zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 października 2004 roku w sprawie sposobów dopełniania  obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów).

Zgłoszenie rezerwacji

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.